Spór zbiorowy w kopalni, fot. bogatynia.info.plZwiązkowcy nie wezmą udziału w obchodach rocznicy kopalni. Jak sami piszą - to ich moralny obowiązek

Spór górników z pracodawcą toczy się już od kilku tygodni. Głównym - choć nie jedynym - powodem jest "rozbiór kopalni" (vide "NIE dla rozbioru kopalni"). Chodzi o plany wydzielania oddziałów kopalni. W tej sprawie głos zabrali również burmistrzowie Zgorzelca i Bogatyni, którzy wystosowali oficjalne pisma do zarządu PGE GiEK S.A. w sprawie planowanych zmian w strukturach kopalni.

Niedługo rozpoczną się obchody 65-lecia bogatyńskiej kopalni. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” KWB Turów podjęła decyzję o nie uczestniczeniu w oficjalnych obchodach i uroczystościach.

- Uważamy, że w sytuacji sporu zbiorowego, w której się znajdujemy, w związku z próbami rozbioru Kopalni, brakiem jakichkolwiek podwyżek płac, brakiem odpowiedzi na nasze pisma w sprawie uhonorowania załogi choćby minimalną nagrodą z okazji jubileuszu przy tak dużych wypracowanych zyskach mamy moralny obowiązek wobec pracowników Kopalni nie brać udziału w tak zorganizowanym święcie - informują górnicy z kopalnianej "Solidarności".

Na podstawie: soltur.eu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.