W tym miejscu powódź zmiotła most, fot. bogatynia.info.plWidoczny na zdjęciu most oraz leżący opodal skwer mogą dostać nową nazwę upamiętniającą darczyńców z 2010 roku

W lutym ubiegłego roku gmina za pośrednictwem mediów pokazywała obszerny wolumin gęsto zapisanych nazwami darczyńców i kwotami jakie wpłacili. Na 200 stronach zebrano darczyńców, którzy wpłacili ponad 6 mln zł. Osobna kwestia, to osoby i instytucje, którzy udzielili wsparcia rzeczowego.

Darczyńcy otrzymali już podziękowania w formie papierowej. Pozostałe formy podziękowań zapowiadane już od dawna teraz moją się urzeczywistnić. Jedną z nich będzie statuetka i odznaka "Przyjaciel Gminy Bogatynia" (pisaliśmy o tym w artykule Kto zostanie "Przyjacielem Gminy Bogatynia"?). To nie wszystko. Za kilka dni radni zdecydują o nazwaniu imieniem "Darczyńców Bogatyni" mostu i parku. W programie najbliższej sesji jest (vide Czy 22 czerwca zapadnie decyzja w sprawie SPZOZ?) projekt uchwały o nadaniu nazwy „Most Darczyńców Bogatyni” obiektowi przy ul. Armii Czerwonej. Teren w jego sąsiedztwie - przy skrzyżowaniu ulic Armii Czerwonej i 1 Maja - ma otrzymać nazwę „Park Darczyńców Bogatyni”. To właśnie w nowo nazwanym parku odbudowana zostanie fontanna (vide Przy ulicy Armii Czerwonej odbudują fontannę). Most został wyremontowany po powodzi za około 1 mln zł.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.