fot. bogatynia.info.plWedług nieoficjalnych informacji, w czerwcu nie udało się zakończyć sprawy roszczeń przedsiębiorstwa EGBUD wobec gminy. Kolejny termin sąd wyznaczył na lipiec

Roszczenia EGBUDU z tytułu niezapłaconych robót przy odbudowie mostów to kwota około 3 mln zł. Wykonawca, czyli konsorcjum, na którego czele stała Jedynka Budownictwo Sp. z o.o., otrzymała pieniądze, lecz nie uregulowała wszystkich płatności z podwykonawcami. Jak dotąd, gmina zawarła ugodę z firmą Fojud Development Sp. z o.o., której roszczenia miały sięgać ponad 1 mln zł. Fojud Development jako podwykonawca opracował dokumentację projektową odbudowy za około 4 mln zł. Spółka ta należy do przedsiębiorstwa Fojud S.A., która z kolei była jedną z dwóch spółek, pełniących w trakcie odbudowy mostów funkcję inżyniera kontraktu.

Niepotwierdzone źródła utrzymują, iż gmina zaspokoiła rzekomo roszczenia kierownika budowy, który pełnił funkcję pełnomocnika Jedynki Budownictwo. Według podobnych źródeł, kierownik budowy nie stawił się przed sądem, natomiast wyjaśnień miał udzielić inżynier kontraktu.

Sprawy związane z finansowaniem mostów potrwają zapewne wiele miesięcy, jeśli nie lat. Ile będzie ostatecznie kosztować odbudowa mostów, dowiemy się, gdy zostaną wyjaśnione kwestie roszczeń podwykonawców i po rozstrzygnięciu przetargu na dokończenie zadania. Zamówienie ma zostać ogłoszone po zakończeniu inwentaryzacji na placach budowy.

Podobne artykuły:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.