Na swoim ostatnim posiedzeniu (27.04.2023 r.) rada miejska Żytawy przyjęła do wiadomości studium wykonalności dotyczące rozwoju zrównoważonego obszaru handlowo-przemysłowego w Żytawie. Obszar handlowy „Am Dreiländereck - Zittau Ost” ma powstać na około 54-hektarowym terenie pomiędzy Brückenstrasse, wiaduktem, Nysą i Chopinstrasse.

Tu powstanie nowy obszar inwestycyjny, grafika Miasto Zittau/zittau.eu

Dawny obszar zabudowy Zittau Ost jest przewidziany do rozbiórki w wieloletnim planie zagospodarowania przestrzennego miasta. „Biorąc pod uwagę dobre wykorzystanie istniejących terenów handlowych i przemysłowych, stałe zapotrzebowanie inwestorów na powierzchnie przemysłowe oraz potrzebę trwałych miejsc pracy, istnieje pilna potrzeba średniookresowych działań dla miasta Żytawa w zakresie zapewnienia powierzchni handlowej”, wyjaśnia Gloria Heymann, promotor biznesu miasta Zittau. Przedstawione badanie potwierdza podstawową przydatność terenu jako obszaru komercyjnego i formułuje pakiet środków do wdrożenia. Pierwszym krokiem jest opracowanie planu rozwoju.

Teren ma być zagospodarowany jako zrównoważony obszar komercyjny, tj. należy przestrzegać wymogów ekologicznych, w szczególności w zakresie zaopatrzenia w ciepło i energię. W związku z tym na potrzeby zagospodarowania terenu planowana jest również instalacja fotowoltaiczna o dużej mocy.

Miasto Zittau dysponuje obecnie około 119 hektarami powierzchni handlowej rozmieszczonej w siedmiu strefach handlowych. 81,8% tej powierzchni jest już zajęte.

Źródło: Miasto Zittau

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.