Zdjęcie archiwalne fot. R.Naruszewicz/MKS Granica BogatyniaPiłkarze Granicy grając od 65 minucie w dziewięciu doznali trzeciej porażki w rundzie wiosennej w meczu wyjazdowym z aspirującym do awansu, zespołem Piasta Żmigród

Do momentu utraty pierwszej bramki, nasza drużyna spisywała się bardzo dobrze, mając nieznaczną przewagę. W 10 minucie powinien być podyktowany rzut karny dla Granicy, kiedy w polu karnym gospodarzy, walczącego o piłkę Michała Marszałka, obrońca kopnął  w twarz. Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia zawodnika Piasta. Wiele akcji naszej drużyny, kończyło się strzałami, a w najgroźniejszej sytuacji minimalnie przestrzelił Michał Mokijewski. Nic nie zapowiadało  porażki do 41minuty, kiedy na czystą pozycję wyszedł Kłos i pilnujący go Łukasz Duduć, ratował się faulem.  Tym razem arbiter, nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, a Łukasza Duducia ukarał czerwoną kartką. Strzał  z jedenastu metrów, pewnie wykorzystał Sawicki. Kilka minut później, bo w 43 minucie ten sam zawodnik po podaniu Niedźwiedzia, podwyższył wynik na 2:0. Losy spotkania zostały przesądzone w 51minucie gry, kiedy na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Zagórski, ustalając wynik meczu na 3:0. W 65 minucie drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Rachwał i dalszą część meczu musieliśmy kontynuować w dziewiątkę.

Piast Żmigród - MKS Granica Bogatynia  3:0  ( 2:0 )

Skład zespołu: Gawlik Marcin, , Mikulski Sebastian, Duduć Łukasz, Jevgen Savchuk, Omelański Mariusz, Sochacki Damian, Rachwał Tomasz, Szydło Michał (75’ Deszcz Grzegorz) Marszałek Michał (67’ Suchocki Marcin) Chrzanowski Marcin (85’ Pietkiewicz Radosław) Mokijewski Michał (75’ Więckiewicz Dawid).

Trenerzy: Paweł Rychter, Ireneusz Słomiak.

Najbliższy mecz nasz zespół rozegra już w środę tj. 8 maja o godzinie 17.00na stadionie przy ulicy Białogórskiej. Rywalem Granicy będzie Nysa Kłodzko, która w tabeli zajmuje 15 miejsce i chcąc utrzymać się w IV lidze, koniecznie musi wygrać z Granicą, a nasz zespół nie może pozwolić sobie na przegrywanie meczu na swoim boisku. Zapowiada się zatem zacięty i ciekawy mecz, na który serdecznie zapraszam wszystkich kibiców.