Zdjęcie archiwalne fot. R.Naruszewicz/MKS Granica BogatyniaW środę na stadionie przy ulicy Białogórskiej MKS Granica Bogatynia wygrała 5 – 2 bardzo ważny mecz z broniącą się przed spadkiem Nysą Kłodzko

Zawodnicy Granicy od pierwszego gwizdka sędziego prezentowali dużą ochotę do gry, co dało efekt bramkowy, bo już po 20 minutach prowadzili 3 - 0 (1 minuta - Grzegorz Deszcz, 16 minuta Damian Sochacki - jest to pierwsza bramkastrzelona w IV lidze przez 18 -latka oraz 19 minuta - Radek Pietkiewicz).

Goście próbowali kontratakować i w 26 i 27 minucie groźnie zagrozili bramce Granicy, lecz Marcin Gawlik stanął na wysokości zadania broniąc strzały. W odpowiedzi pod koniec pierwszej połowy groźne strzały w światło bramki oddali Marcin Chrzanowski oraz Michał Mokijeski.

Druga połowa tak jak pierwsza rozpoczęła się od mocnego uderzenia Granicy. W 47 minucie Marcin Chrzanowski podwyższył wynik na 4 – 0. Goście odpowiedzieli bramkami w 70 minucie Tracza i w 80 Wojtali zmieniając wynik na 4 – 2. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo już w 81 minucie po najładniejszej akcji meczu i dośrodkowaniu (niespełna 17 letniego debiutującego w IV lidze) Gracjana Janiaka piłkę do siatki wpakował drugi niespełna 17 latek Dawid Więckiewicz.

MKS Granica Bogatynia – Nysa Kłodzko 5 – 2 (3 – 0)

Skład zespołu:Marcin Gawlik, Sebastian Mikulski, Jevgen Savchuk, Mariusz Omelański (70 minuta – Gracjan Janiak), Damian Sochacki, Tomasz Rachwał, Grzegorz Deszcz (46 mniuta – Michał Szydło), Marcin Suchocki, Marcin Chrzanowski, Radosław Pietkiewicz (60 minuta – Michał Marszałek), Michał Mokijewski (60 minuta - Więckiewicz Dawid ).

W składzie meczowym znalazł się również 19 latek, junior Andrzej Iwanicki.

Trenerzy: Paweł Rychter, Ireneusz Słomiak.

Najbliższy mecz nasz zespół rozegra już w sobotę tj. 11 maja o godzinie 1700 na stadionie przy ulicy Białogórskiej. Rywalem Granicy będzie zespół Karkonosze Jelenia Góra. Będzie to bardzo trudny mecz dla naszych zawodników, gdyż będzie to mecz dla obydwóch drużyn za sześć punktów. Nasz zespół jak i Karkonosze mają po 31 punktów i w tabeli sąsiadują ze sobą. Gorąco zapraszam wszystkich kibiców na to ciekawe spotkanie.