W dniach 1-3 marca 2024 r., w Poznaniu zawodnicy i zawodniczki Klubu Sportowego GROM Bogatynia startowali w zawodach Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim.
Kadeci i kadetki walczyli w pierwszej eliminacji o cenne punkty, które po dwóch eliminacjach wyłonią najlepszych zawodników i umożliwią im start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Juniorzy natomiast startowali w Pucharze Polski. Pierwszego dnia zawodów w kategorii junior Wiktor Ksykiewicz zdobył brązowy medal. Pozostali juniorzy Dawid Balcer, Aleksandra Soroka, Mateusz Strózik, Izabela Stachurska uplasowali się poza podium.
W kategorii kadetów Gabriel Piepiora, po wygranych w ładnym stylu wcześniejszych walkach, ostatecznie przegrał walkę o brąz. Szymon Pietrzyk po wyrównanej walce odpadł z dalszej rywalizacji. Drugiego dnia walczyły kadetki, które równie dobrze prezentowały się na matach w Poznaniu. Gabriella Balcer wygrała wszystkie swoje walki przed czasem, ostatecznie nieznacznie przegrywając walkę o brąz. Anna Darłak po bardzo wyrównanych i wygranych pierwszych walkach przegrała walkę o brąz. Lena Jankowska po wygranej walce przed czasem odpadła w kolejnej walce również o brązowy medal. Gabriella Ignatowicz, najmłodsza startująca kadetka, po bardzo ładnej walce odpadła z dalszej rywalizacji.
Wszystkim zawodnikom życzymy równie dobrych startów w kwietniowych zawodach, które będą II i ostatnią eliminacją do wyłonienia najlepszych zawodników do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
 
Źródło: UMiG Bogatynia
Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.