W niedzielę 3 marca 2024 o godzinie 12:00 na bogatyńskim zalewie odbyła się XII edycja Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Bieg "Tropem Wilczym" w Bogatyni, na stałe wpisał się w kalendarz obchodów dnia pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Wydarzenie to jest nie tylko formą aktywności fizycznej, ale także sposobem na upamiętnienie bohaterów walczących o wolność Polski w latach powojennych.

Uczestnicy tegorocznego biegu zostali przywitani przez burmistrza Wojciecha Dobrołowicza. Po wspólnie odśpiewanym hymnie rozpoczęły się starty pierwszych uczestników.

Bieg w Bogatyni, podobnie jak w innych miastach Polski, odbywa się zazwyczaj na początku marca. Uczestnicy mają możliwość dołączenia do różnych dystansów, aby dostosować wyzwanie do swoich umiejętności i kondycji. Trzy trasy biegu zostały starannie wybrane, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników oraz umożliwić im cieszenie się krajobrazem naszego bogatyńskiego zalewu.

Zmagania biegaczy rozpoczęły się od Biegu Małego Wilczka czyli małych dzieci, niejednokrotnie w towarzystwie swoich rodziców, na dystansie około 500 metrów. Każde dziecko po ukończeniu biegu otrzymało pamiątkowy medal. W biegu tym startowało 63 dzieci. 

Następnym w kolejności był bieg na 1963m. Dystans ten symbolizuje rok śmierci ostatniego spośród Żołnierzy Wyklętych - Józefa Franczaka ps. Lalek - żołnierza ZWZ-AK, WiN, ostatniego partyzanta podziemia niepodległościowego.

Ostatnim z biegów był bieg na 3926m i tutaj były największe emocje gdyż na tym dystansie dla najlepszych zawodników i zawodniczek czekały pamiątkowe puchary. 

Wśród kobiet najlepszymi okazały się kolejno: 

1. Barbara Teodorowicz, 

2. Beata Olkiewicz, 

3. Aneta Oleksiuk. 

Rywalizacja mężczyzn zakończyła się następująco:

1. Michał Mirek, 

2. Daniel Firlet,

3. Marcin Bielawa.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.