Tablica z okazji Mszy Św. Prymicyjnej Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, fot. archiwum UMiG BogatyniaW połowie czerwca w Działoszynie pod przewodnictwem biskupa Stefana Cichego odbędzie się odsłonięcie pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana NSZZ "Solidarność"

40 lat temu bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił w Działoszynie jedną ze swoich mszy prymicyjnych. W zeszłym roku zawiązał się społeczny komitet, który ufundował pomnik upamiętniający tamto wydarzenie.

Dwa lata temu w czerwcu w naszej gminie odbyły się uroczystości związane rocznicą wspomnianej mszy. Wówczas w kościele św. Bartłomieja w Działoszynie (vide Świątynia księdza Popiełuszki) odsłonięto tablicę pamiątkową, na której umieszczone zostały relikwie księdza Jerzego Popiełuszki.

W sierpniu zeszłego roku zawiązał się Społeczny Komitet Budowy Pomnika Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Według informacji Diecezji Legnickiej odsłonięcie pomnika odbędzie się po uroczystościach przewidzianych na 17 czerwca br., które rozpoczną się w Działoszynie mszą św. o godz.12.00.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.