fot. bogatynia.info.plBogatyńskie przedsiębiorstwa wygrały dwa przetargi na odbudowę ulic zniszczonych przez powódź. Ulicę Nadbrzeżną odbuduje EGBUD za wynagrodzenie ryczałtowe brutto 1 860 867 zł, natomiast ulicę Listopadową BUD –REM Anna Kurpińska za 900 000 tys. zł

W postępowaniu, dotyczącym ul. Nadbrzeżnej, wyższe niż EGBUD oferty złożyły lubański ELTOR – 4 100 000 zł, konsorcjum ze zgorzelecką firmą INSBUD jako liderem – 2 890 500 zł, BUD – REM – 2 889 000 zł i zgorzeleckie przedsiębiorstwo GEOBUD Artur Mróz – 2 421 401,27 zł. Z ogłoszenia wynika, że jedna oferta została z postępowania wykluczona, ale nie jest jasne, o jaką firmę chodzi, gdyż oferta przedsiębiorstwa GEOBUD figuruje w tabelce dwukrotnie: pod numerem 1 z podaną kwotą i pod numerem 4 z uwagą o wykluczeniu wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 Prawa zamówień publicznych. Ten punkt pozwala wykluczyć wykonawcę, który nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Na podobnej podstawie z postępowania, które dotyczyło ul. Listopadowej, wykluczono lubański ELTOR. Oferta BUD – REMU jako najniższa uzyskała 10 pkt, GEOBUDU 9,71 pkt, przedsiębiorstwa Strykowski z Sulikowa, podobnie jak EGBUDU – 6,30 pkt, a najdroższa oferta firmy STOP z Legnicy – 6,15 pkt. Po przeliczeniu oznacza to, że najdroższe oferty przewyższały ofertę BUD – REMU o ponad 0,5 mln zł.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.