Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni udowodnili dwóm mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego kradzież kabla, czym uniemożliwili korzystanie z usług telekomunikacyjnych dziesięciu abonentom. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut za posiadanie środków psychotropowych oraz zakłócenie działania linii energetycznej jednego z marketów. Obaj podejrzani byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu za które odbywali kary więzienia, dlatego teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu kabel, fot. KPP w Zgorzelcu 

Na początku lipca br. dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu Straży Miejskiej o mężczyźnie, który prawdopodobnie dokonał kradzieży kabla. Policjanci z Referatu Prewencji podczas sprawdzania rejonu, gdzie miał się znajdować domniemany sprawca, zauważyli mężczyznę niosącego kabel, który odpowiadał rysopisowi z nagrania. Mężczyzna na widok mundurowych odrzucił kabel i zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany. Uciekinierem okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego u którego funkcjonariusze znaleźli woreczek z metamfetaminą. Policjanci zabezpieczyli kabel, a mężczyzna trafił do komisariatu.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego bogatyńskiego komisariatu ustalili, że zatrzymany dokonał kradzieży kabla uniemożliwiając przy tym korzystanie z usług telekomunikacyjnych dziesięciu abonentom. Dodatkowo okazało się, że nie działał sam. Dalsze działania pozwoliły na zatrzymanie drugiego ze sprawców, którym okazał się 42-latek. Obaj usłyszeli zarzut za zamach na urządzenia infrastruktury do których się przyznali.

Dodatkowo policjanci udowodnili młodszemu uszkodzenie sieci elektroenergetycznej czym zakłócił działanie linii energetycznej jednego z marketów powodując straty na kwotę ponad 28 tysięcy złotych.

Obaj podejrzani byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu za które odbywali kary więzienia, dlatego teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.