fot. Wojciech Mikulski07.03.br w sali Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi (SP 3) w Bogatyni odbyły się Mistrzostwach Miasta i Gminy Bogatynia w Mini-Siatkówce dziewcząt i chłopców klas 4, w których rywalizowały ze sobą szkoły podstawowe: gospodarz – SP 3 Bogatynia oraz reprezentanci szkół – SP Opolno i SP Porajów

Drużyna klas 4 może składać się z 6 zawodników. W pierwszym secie gra 2 zawodników+1 rezerwowy. W drugim secie pozostałych 3 zawodników. W trzecim secie rozgrywanym w przypadku remisu gra dowolnie zestawiona dwójka.

W rywalizacji chłopców dużą niespodziankę sprawili uczniowie SP Opolno, którzy pokonali gospodarzy i faworytów turnieju, zawodników SP 3 Bogatynia oraz młodych siatkarzy z Porajowa w identycznym stosunku 2:1. W meczu o srebro bogatyńska „Trójka” pokonała uczniów z SP Porajów 2:0

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki gospodarzy, które pokonały obie drużyny 2:0 i bez straty seta spokojnie sięgnęli po złote medale.

W meczu o srebro siatkarki z Opolna pokonały swoje rywalki z Porajowa 2:0.

Złoci medaliści uzyskali prawo startu w Finale Powiatowym, który odbędzie się w Zawidowie.