Szanowne Panie z terenu Miasta i Gminy Bogatynia, mamy przyjemność zaprosić do udziału w warsztatach samoobrony, które skoncentrowane będą na przekazywaniu wiedzy i umiejętności dotyczących zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

Kurs samoobrony dla kobiet opiera się na budowaniu pewności siebie oraz umiejętności skutecznej reakcji w przypadku prób użycia przemocy.

Podczas kursu nauczycie się Panie, jak nie czuć się bezradną i bezbronną, zarówno będąc w domu, na ulicy, w szkole, jak i w innych miejscach publicznych, gdy stanie się konieczne stawienie czoła ewentualnemu zagrożeniu.

Zajęcia są skierowane do kobiet, które pragną nie tylko rozwijać umiejętności samoobrony, lecz także zdobyć wiedzę na temat rozpoznawania potencjalnych sytuacji zagrożenia przemocą, zrozumienia reakcji człowieka w takich momentach, oraz nauczenia się pożądanych strategii postępowania (jak pokonywać strach, unikać agresji, skutecznie bronić się oraz budować pewność siebie).

Dodatkowo, omówione będą warunki działania w sytuacjach obrony koniecznej oraz stanie wyższej konieczności, a także będą rozmowy o odpowiedzialności w przypadku przekroczenia granic dopuszczalności obrony.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 19 marca o godzinie 17:00, poprowadzone przez Artura Sabata. Warsztaty praktyczne rozpoczną się natomiast od 26 marca będą odbywać się co tydzień, w każdy wtorek, o godzinie 17:00 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Mamy nadzieję, że warsztaty przyczynią się do wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa oraz zapewnią przydatne umiejętności w codziennym życiu.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.