Bieg Uliczny Bogatyńska 10 wygrał Grzegorz Maciorowski z drużyny Edi Team Zgorzelec. Przebiegnięcie Bogatyni zajęło mu niespełna 35 minut.

79 osób stanęło na starcie bogatyńskiej "dychy", nie licząc maluchów. Dzieci miały swój odrębny bieg na dystansie 500 metrów. "Bogatyńska Dycha" odbyła się w Bogatyni 4 września br. Była to trzecia edycja imprezy. Biegacze startowali spod Urzędu Miasta i Gminy godz. 10:00. Przed startem głównym odbył się Rodzinny Bieg Krasnala.

Najlepszą z kobiet była Elżbieta Lewandowska, która pobiegła o około 4 minuty dłużej od zwycięzcy. Najlepszy z mieszkańców Bogatyni był Michał Mirek. Pełna klasyfikacja dostępna jest pod linkiem: wyniki.datasport.pl/results3682