16.6.2022 Klasa A, grupa II, okręg Jelenia Góra czyli mówiąc po ludzku 7 liga. GRANICA BOGATYNIA - LZS ZJEDNOCZENI PORAJÓW/KOPACZÓW 6-1 (3-0).

Wielkie Derby Gminy Bogatynia. 7 goli, 8 żółtych kartek, 1 czerwona, nikt nogi nie odstawiał. Czegóż chcieć więcej? Pierwszą stuprocentową sytuację nie wykorzystują goście i jak w starym porzekadle... niewykorzystane sytuację się mszczą. Z pozoru niegroźna akcja Granicy w polu karnym Porajowa ale obrońca nie trafia w piłkę a w brzuch rywala i "jedenastka" (pewnie wykorzystana). Za chwilę gol na 2-0 (w okienko bramki, normalnie stadiony świata). To był mokry prysznic dla Zjednoczonych a po chwili wrzutka i gol samobójczy na 3-0... Początek drugiej połowy i znowu karny dla Granicy (gol) chodź akurat stałem blisko pola i nie jestem pewny czy na pewno był faul (ale to moje subiektywne zdanie- wiadomo, sędzia ma zawsze rację). Piąty gol po solowej akcji i potem niespodziewany karny dla LZS (gol). Parę minut później wynik ustalony na 6-1.

Podczas drugiej połowy kilka minut porozmawiałem z Prezesem Granicy (znamy się od dzieciaka) i obiecał w przyszłym sezonie walkę o awans (trzymam za słowo!). Potencjał (ludzki) jest. Godne podkreślenia jest, że klub stawia pierwsze kroki w marketingu i można zakupić klubowe szale, proporczyki, smyczki. Oby niejscowa wiara tłumnie w barwach przychodziła na mecz (Support Your Local Club) a nie w koszulkach Bayernu czy innych Reali. Wstęp co łaska zbierany (wrzuciłem tylko 2 €), ale wspomogłem budżet kupując wspomniane gadżety. Ludzi myślę ok 200. Piwa brak ale może i to się zmieni w przyszłości... Reasumując: kto miał blisko a mu się nie chciało niech żałuję. Aha, co do kartek: 2 żółte Granica, resztę zgarnęli przyjezdni.