W sobotę, 11 czerwca, odbyły się XXVI Marsze na Orientację „O Puchar Burmistrza MiG Bogatynia”, których organizatorem był Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni.

Celem imprezy było:

• upowszechnianie turystycznych marszów na orientację;

• rozegranie IV rundy Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację;

• promocja walorów turystycznych Ziemi Bogatyńskiej.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Aleksandra Ratajczak oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju, Turystyki i Promocji Monika Nawrot. Zostały przez nich wręczone dyplomy i nagrody dla najlepszych drużyn z poprzedniej imprezy na orientację, która odbyła się w Bolkowie. Kierownik zawodów – Marek Łabędź – przedstawił osoby odpowiedzialne za przygotowanie imprezy, wśród których byli: Wojciech Król (sędzia główny), Honorata Król (sędzia pomocniczy), Tadeusz Sławiński (budowniczy tras), Agnieszka Sławińska, Zofia Pawłowska, Miłosz Wilczyński, Adam Wójcikiewicz (sędziowie startu / mety), Katarzyna Krawczenko (sekretariat) oraz Aneta Strojanowska, Małgorzata Łabędź, Janusz Błażków.

Wyjazd uczestników w teren poprzedziła odprawa. Burmistrz Wojciech Dobrołowicz rozpoczął ją od życzenia uczestnikom dobrej orientacji w terenie. Następnie kilka słów o etapach powiedział budowniczy tras – Tadeusz Sławiński. Po tych informacjach uczestnicy udali się w okolice Działoszyna, gdzie znajdowało się miejsce startu i mety.

W zawodach zgłosiło swój udział 159 zawodników, którzy wystartowali w różnych kategoriach wiekowych i musieli przejść dwa etapy dzienne. O końcowej klasyfikacji decydowała jak najmniejsza suma punktów karnych. Sędziowano zgodnie z zasadami punktacji ZG PTTK i postanowieniami Regulaminu Pucharu Dolnego Śląska w MnO. Naszą Gminę reprezentowało liczne grono zawodników. Były drużyny uczniów ze szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju, a także rodzice wraz dziećmi.

Nie było lekko, teren był wymagający, a słońce mocno przypiekało. Jednak nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, uzyskując wysokie lokaty. W kategorii TM, III miejsce ex aequo wywalczyły dwie drużyny w składzie: Hubert Kozłowski i Szymon Legeżyński oraz Karol Siemaszko i Patryk Muzyk – reprezentujące SP Opolno. V miejsce w tej kategorii uzyskała drużyna: Maja Kalinowska i Hubert Opanowski (SP Opolno), miejsce VI dziewczyny z SP Opolno: Lena Morawska i Oliwia Sieczko. Na VII miejscu uplasowała się drużyna z SP 3 w składzie: Zofia Mrygoń i Tristan Temporale. Na X miejscu znalazły się dwie drużyny: Jakub Kaczmarczyk i Jakub Wójcik z SP 5 oraz Wojciech Fijałkowski i Krystian Walkowiak z SP4.

W kategorii TD w pierwszej dziesiątce znalazły się następujące drużyny: Weronika Zakrzewska i Żaneta Głębocka (SP 5) – IV miejsce, Mateusz Niechwiej i Krystian Niechwiej (SP Opolno) – VI miejsce, Anna Ogonowska, Lena Marciniak, Oliwia Kuca (SP 4) – VII miejsce, Konrad Janek i Igor Grześków (SP 4) – VIII miejsce.

Bardzo dobrze poszło absolwentom SP3 w Bogatyni, a obecnie licealistom, którzy startowali w kategorii TJ: II lokatę uzyskała Hubert Olech z MKKT Bogatynia (LO), a III miejsce zdobyła drużyna w składzie: Marcelina Szymaniak i Wojciech Pająk z MKKT Bogatynia (LO).

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę sponsorów: Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza, pani Ewy Tomali, pana Piotra Kaweckiego, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Bogatyni oraz Wydziału Rozwoju, Turystyki i Promocji UMiG Bogatynia.

Relacje z imprezy przygotowali: Marek Łabędź i Aneta Strojanowska

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.