8 czerwca w 2022 r. w Lubinie odbył się Dolnośląski Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu ,,Edukacja przez Szachy w Szkole". W zawodach mają prawo wziąć udział uczniowie klas I – III biorący udział w projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole”, delegowani przez szkoły.

• z klasy 3b: Izabela Żaczkowska, Nathan Dziurski -Singh, Błażej Janisz,

• z klasy 3c: Zofia Kuczko, Karol Żeglin, Andrzej Uber, Jakub Górniak.

W klasyfikacji indywidualnej Oliwier Mazurkiewicz wygrał rywalizację wśród chłopców klas drugich i został najlepszym zawodnikiem na Dolnym Śląsku w swojej kategorii w dolnośląskim finale „Edukacja przez Szachy w Szkole". Cała drużyna zajęła VI miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy!

Opiekunem drużyny był pan Witold Jarosz.