fot. UMiG BogatyniaW czwartek 18 września w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni  licznie zgromadzona publiczność miała okazję uczestniczyć we wspaniałym koncercie z muzyką z serialu "Czas Honoru"

W koncercie wzięło udział ponad 100 muzyków z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej, Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego i Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którzy wykonali utwory kompozytora Bartosza Chajdeckiego polskiego autora muzyki filmowej i teatralnej.  Koncert odbył się ze specjalnym udziałem odtwórców głównych ról serialu. Do Bogatyni przyjechali Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, którzy na co dzień pracują na planie serialu.

Serial inspirowany jest losami żołnierzy z okresu II Wojny Światowej zwanymi „cichociemnymi” i opowiada o losach młodych patriotów –Bronka, Janka, Michała, Władka oraz ich najbliższych. Niezaprzeczalną wartością tego filmu jest przybliżenie wiedzy na temat prawdy historycznej dotyczącej czasu II Wojny Światowej oraz okresu powojennego.   
 
 Obecnych przywitał burmistrz Andrzej Grzmielewicz, który podkreślał wyjątkowość wydarzenia i dziękował sponsorom i współorganizatorom, dzięki którym mieliśmy okazję do zobaczenia tego niecodziennego koncertu.
 
 Występ uświetnili soliści Anna Witczak, Paulina Walendziak i Krzysztof Iwaneczko. Za pulpitu dyrygenckiego koncert poprowadził Alan Urbanek. Utwory muzyczne przeplatane były wierszami polskich poetów, które doskonale wprowadzały i podkreślały nastrój. Wiersze m.in. „Tych miłości....- Krzysztof Kamila Baczyński czy mówiące o Katyniu „Guziki” Zbigniewa Herberta recytowali aktorzy grający główne role w serialu Agnieszka Więdłocha - serialowa Lena oraz Antoni Pawlicki – Janek.

Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W wypełnionym „po brzegi” kościele nie zabrakło również młodzieży z bogatyńskich szkół, która tłumnie przybyła wysłuchać koncertu, ale także zobaczyć „na żywo” artystów, których znają z ekranu.

Foto, źródło: UMiG Bogatynia

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.