III edycja Dolnośląskiej Ligii Talentów, fot. UMWDKolejna edycja Dolnośląskiej Ligii Talentów za nami. Laureatką tegorocznego konkursu, zdobywczynią I miejsca i czeku na 7 tys. złotych została wokalistka - Wiktoria Wróbel. Wicemarszałek Radosław Mołoń uroczyście otworzył tegoroczny finał DLT i pogratulował wszystkim finalistom

We wtorek foyer Teatru Polskiego zapełniło się tłumem przyjaciół, znajomych, całych klas, które przejechały nawet kilkaset kilometrów, aby dopingować swoich faworytów. Kiedy odezwały się dzwonki wzywające na widownię - rozpoczęły się pierwsze występy młodych artystów. 

Podczas dwóch miesięcy trwania Dolnośląskiej Ligi Talentów przesłuchano ponad 600 osób. To dotychczasowy rekord przeglądu. Spośród wszystkich biorących udział w dolnośląskich eliminacjach, jury w składzie: Stanisław Szelc, satyryk i przewodniczący jury, Marta Zięba, aktorka Teatru Polskiego oraz Waldemar Gromolak, gitarzysta, dydaktyk wrocławskiej Akademii Muzycznej wyłoniło najlepszą dwunastkę. Po burzliwych obradach wskazano dodatkową dwójkę, która zdaniem jury powinna znaleźć się w finale. Do głosu dopuszczono także internautów, którzy w specjalnym głosowaniu przyznali miejsce piętnastemu uczestnikowi. 

Finał został zainaugurowany przez Arkadiusza Sikorę, wicedyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Katarzynę Dynowską, dziennikarkę TVP, prowadzącą tegoroczną edycję przeglądu. Ze strony jury zasady głosowania zaprezentował Stanisław Szelc, dodając przy okazji otuchy wszystkim uczestnikom. Dla wielu z nich był to debiut na tak poważnej scenie i wyzwanie, któremu musieli sprostać. Honorowym gościem finału Dolnoślaskiej Ligi Talentów był Radosław Mołoń, wicemarszałek województwa dolnośląskiego oraz pomysłodawca przedsięwzięcia. 

Wojtek Olejarz na III edycji Dolnośląskiej Ligii Talentów, fot. UMWDTegorocznemu finałowi nie można zarzucić braku różnorodności. Wachlarz prezentowanych przez młodych artystów umiejętności był bardzo szeroki. Ze sceny popłynęły stonowane kompozycje wokalne, reagge i metal, dał się widzieć poping, taniec brzucha i popisy teatralne, poczuć się dało nawet afrykańskie rytmy. A wszystko to podczas ponad dwugodzinnego performance'u. 

Po krótkich obradach jury przyznało nagrody, najlepszym ich zdaniem, młodym artystom. III miejsce i czek na 3.000 złotych trafił w ręce Zespołu Tanecznego "Rytm", który oczarował decydentów swoją spontanicznością i żywotnością. 

II miejsce i czek na 5.000 zł to nagroda dla zespołu Victribells, grającego fajnego, lekkiego rocka. Laureatką tegorocznego konkursu, zdobywczynią I miejsca i czeku na 7.000 złotych została natomiast wokalistka Wiktoria Wróbel. 

Źródło: UMWD

Na ten temat pisaliśmy: 

 

 Wojtek Olejarz na III edycji Dolnośląskiej Ligii Talentów, fot. UMWD

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.