XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fot. KPP w Zgorzelcu

Już wkrótce, po raz XIX zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której szczytny cel wzbudza podziw wielu milionów ludzi. Wolontariusze, jak co roku przystąpią do zbiórki datków. Z dużym zaangażowaniem i poświęceniem włączą się oni do akcji, której zadaniem jest niesienie pomocy chorym dzieciom - pomocy, która w wielu przypadkach będzie stanowiła dar życia. Tradycyjnie też razem z WOŚP zagra dolnośląska Policja.

W zeszłym roku w bogatyńskim Finale WOŚP zebrano przeszło 40 tys. zł. Czy w tym roku uda pobić się rekord? Całość zaplanowanych wydarzeń, które odbędą się w naszym mieście można znaleźć w naszym kalendarzu: XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących podczas XIX edycji Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej, policjanci garnizonu dolnośląskiego aktywnie włączyli się w jego organizację. Spotykają się z szefami sztabów WOŚP i wolontariuszami zwracając uwagę, na jakie zagrożenia mogą być narażeni i czego powinni unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze. W tym celu funkcjonariusze przekazują także materiały zawierające powyższe informacje.

Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będzie większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz operacyjnych. W Komendach miejskich i powiatowych powołane zostaną specjalne policyjne sztaby, które będą na bieżąco monitorowały stan bezpieczeństwa oraz będą utrzymywały bezpośredni kontakt z lokalnymi organizatorami Wielkiego Finału. W ich skład wchodzą doświadczeni oficerowie policji różnych specjalności.

Jednocześnie dolnośląscy policjanci aktywnie włączą się w różne akcje i inicjatywy na rzecz WOŚP, m.in. będą oni także w niedzielę, 9 stycznia br. kwestować.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.