Uczestnicy 27 TMFS, fot. turniej.com.pl

Już wiadomo: 28. Finał Turnieju Małych Form Satyrycznych odbędzie się 9 kwietnia 2011 roku. Wyznaczono już także terminy do kiedy można przesyłać zgłoszenia udziału. Główna nagroda to 7 tys. zł.

Impreza potocznie zwana turniejem łgarzy rozpoczęła już przygotowania do tegorocznej edycji. W 2011 roku odbędzie się po raz XXVIII. Zgłoszenia można przesyłać już teraz. Turniej Małych Form Satyrycznych organizowany jest w trzech oddzielnych konkursach. Jest coroczną ogólnopolską imprezą organizowaną w Bogatyni przez Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych. Turniej składa się z trzech oddzielnych konkursów na autorskie i wcześniej nigdzie nie publikowane i prezentowane  teksty satyryczne, sceniczną prezentację własnych utworów satyrycznych i rysunki satyryczne.

W zeszłym roku główną nagrodę i tytuł "Króla Łgarzy" wywalczył Jim Williams, Amerykanin ożeniony z Polką. Pan Williams znany jest także z występów w programie stacji TVN "Mam talent". Wszystkie prace do konkursów można nadsyłac do połowy marca br. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej Turnieju (turniej.com.pl).

W całej historii "Królów Łgarzy" tylko raz tytuł przypadł bogatynianowi. W 1994 r. koronę zdobył Jerzy Wojciechowski, radny obecnaj kadencji.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.