Hałda Jazz, fot. fragment plakatuTrzy edycje Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz były w Bogatyni, czwarta została zorganizowana w czeskiej Pradze

W ramach IV edycji Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz w praskim klubie Jazz Republic 6 grudnia wystąpi tylko jeden zespół: International Jazz Quartet Piotra Wojtasika. Dlaczego kolejna edycja nie została zorganizowana ponownie w Bogatyni. Powodem przeniesienia może być sprawa pieniędzy z ubiegłorocznej kwesty na rzecz powodzian.

Jak informuje na łamach Jazz Forum organizator Hałdy Krzysztof  Witkwski "Akcja przyniosła ok. 93.000 zł, zebrane podczas zbiórki publicznej na rzecz powodzian w Bogatyni. Niestety, w ocenie niektórych recenzentów akcji i mieszkańców Bogatyni, były to efekty mało zadowalające". Witkowski winą obarcza lokalnych dziennikarzy, którzy (według niego) w podsumowaniu akcji pomylili dwa "niezależne projekty": III Międzynarodowy Festiwal "Hałda Jazz" Bogatynia 2010 i "Hałda Jazz Powodzianom". Pierwszy był imprezą sponsorowaną przez gminę, a drugi serią koncertów pomocowych na rzecz powodzian.

Wydatki związane z III Międzynarodowym Fastiwalem Hałda Jazz Bogatynia 2010 budżet naszej gminy kosztowały 108 tys. zł. Witkowski zapowiada, że ma nadzieję na powrót festiwalu do Bogatyni w przyszłości.

Na ten temat pisaliśmy:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.