'Harnasie', BOKKapela Góralska z Gór Stołowych Harnaś z Radkowa wystąpi na XIX Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych "KOLĘDA 2013"

W sobotę 26 stycznia 2013 r. w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku w Markocicach odbędzie się XIX Przegląd Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych „KOLĘDA 2013”.

"Obrzęd wigilijny i zwyczaj kolędowania są symbolami niecodziennego pojednania z członkami rodziny, społecznością, światem zwierząt i całą naturą. Inicjatywa Bogatyńskiego Ośrodka Kultury stanowi ważne przypomnienie o znaczeniu tradycji w naszym życiu. Uczestnicy Konkursu przedstawiają bogactwo i różnorodność form zwyczajów i obrzędów okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz czasu zapustów czyli karnawału. Przed nami konkursowe prezentacje widowisk kolędniczych i obrzędowych, pieśni kolędowych i pastorałek, a także zwyczajowych oracji z życzeniami. Pielęgnujmy to, co najcenniejsze, to, co inne, odrębne..." - zachęcają do uczestnictwa w Przeglądzie organizatorzy.

Podczas "KOLĘDY 2013" zaplanowano szereg atrakcji. Wśród nich m.in. tematyczne seminaria i prezentacje autentycznych tradycji w wykonaniu wiejskich zespołów śpiewaczych i obrzędowych z terenu Dolnego Śląska i Górnych Łużyc

Program XIX Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych „KOLĘDA 2013”

 
Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.