fot. bogatynia.info.plWedług niepotwierdzonych oficjalnie źródeł, Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego EGBUD Sp. z o.o. w Bogatyni wystąpiło wobec gminy z roszczeniem o zapłatę ok. 3 mln zł. EGBUD był jednym z podwykonawców odbudowy obiektów mostowych na rzece Miedzianka

Nieoficjalnie wiadomo, iż od lipca 2011 roku EGBUD informował gminę o problemach z płatnościami, które powinien uregulować na rzecz spółki wykonawca – konsorcjum trzech firm: Jedynka Budownictwo Sp. z o.o., MAXI STAR Sp. z o.o i przedsiębiorstwo MAXI STAR Konstruktor, Tomasz Kaczmarek. Ponieważ problem miał być bagatelizowany przez gminę, sprawa został skierowana do sądu. Gmina miała odrzucić roszczenia, wskazując na rzekomy "związek przestępczy" EGBUDU z Jedynką Budownictwo, dlatego sąd zajmie się sprawą w czerwcu.

Nieoficjalne źródła wskazują także, iż gmina rzekomo nie zabezpieczyła we właściwy sposób swoich interesów w trakcie realizacji kontraktu z Jedynką Budownictwo, gdyż wykonawca nie złożył stosownej gwarancji finansowej. Taka gwarancja pozwala odzyskać określony procent kwoty, wynikającej z umowy, jeśli kontrakt nie zostanie zrealizowany.

Jerzy Wojciechowski

Podobne artykuły:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.