Guślarz - widok od strony ulicy Białogórskiej, fot. bogatynia.info.pl

Akcja "Tak dla Singletrack" otrzymała wsparcie ze strony Fundacji im. Stefana Batorego

Stowarzyszenie "Razem dla Bogatyni" - organizator akcji "Tak dla Singletrack" - bierze udział w akcji "Masz Głos, Masz Wybór", którą patronatem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

- Stowarzyszenie realizuje zadanie "Wspólna Przestrzeń", "Tak dla Singletrack" którego celem jest włączenie i aktywne zaangażowanie mieszkańców Bogatyni oraz władz samorządowych do wspólnego działania na rzecz przestrzeni publicznej - poinformował portal bogatynia.info.pl Adam Balcer, przewodniczący stowarzyszenia "Razem dla Bogatyni". Przypomnijmy: akcja "Tak dla Singletrack" ma w założeniu wybudowanie ścieżki rowerowej wiodącej na wzgórze Guślarz. Samorządowcy ościennych miejscowości podpisali już w kietniu uroczyście "tablice intencyjną" w tej sprawie. Trasa rowerowa ma podążać od Hradka nad Nysą aż do Lazne Libverda i łączyć się z trasą wokół Novego Města i Świeradowa-Zdroju. W okolicach Guślarza ma rozwidlać się na Jasną Górę, Markocice, wzgórze "Obserwator" w Bogatyni i w przyszłości poprowadzić aż na bogatyńskie hałdy.

Stowarzyszenie "Razem dla Bogatyni" otrzymało wsparcie materialne i merytoryczne ze strony Fundacji im. Stefana Batorego właśnie dla tego pomysłu. Więcej na ten temat mamy dowiedzieć się podczas spotkania poświęconego sprawie, które odbędzie się 17.06.2012 roku na III Festiwalu Kobiet.

 

Masz Głos, Masz Wybór to jedyna ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy. Została zainaugurowana w 2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce. Akcję organizują: Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów wraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, Stowarzyszeniem Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.

Na ten temat pisaliśmy wielokrotnie: Guślarz


Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.