fot. bogatynia.info.plOd stycznia 2013 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wiąże się z tym wiele zmian - najistotniejszą zmianą jest to, że od przyszłego roku na gminie będzie spoczywał obowiązek poboru opłat za wywóz nieczystości

W ubiegłym tygodniu kwestią poruszoną na sesji Rady Gminy i Miasta Bogatynia była czystość i estetyka w naszym mieście i gminie. Radni zapoznali się z informacją Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania sp. z o.o. w Bogatyni, o zakresie prac związanych z działalnością spółki oraz planami na przyszłość, związanymi przede wszystkim z budową nowej niecki na wysypisku śmieci.

Od stycznia 2013 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wiąże się z tym wiele zmian - najistotniejszą zmianą jest to, że od przyszłego roku na gminie będzie spoczywał obowiązek poboru opłat za wywóz nieczystości. Konieczne będzie również stopniowe zmniejszani procentowego udziału odpadów, odprowadzanych na składowisko. Coraz większa część odpadów musi podlegać recyklingowi bądź utylizacji, włączając w to również odpady metalowe oraz podlegające biodegradacji.

Zobacz film „Czystość i estetyka w Mieście i Gminie Bogatynia” poświęcony tematowi:

!

Na podstawie: UMiG Bogatynia

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.