Uica Bojowników o Wolność i Demokrację, fot. bogatynia.info.pl1,3 mln zł będzie kosztować odbudowa kolejnych ulic. Tym razem remontowcy zajmą się ul. Dworcową i Biskupią

Za 360 tys. zł Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „GEOBUD” Artur Mróz ze Zgorzelca odbuduje ulicę Dworcową w Bogatyni. W szranki przetargowe stanęły trzy firmy (oprócz GEOBUD-u jeszcze ELTOR i EGBUD). Ulica Dworcowa ma zostać przebudowana wraz z parkingiem i chodnikami oraz kanalizacją deszczową, ma też powstać stylizowane oświetlenie.

Ulica Biskupia to większe zadanie. Jej remont będzie kosztował 940 tys. zł. Przetarg wygrał Zakład Instalacyjno-Budowlany „ELTOR” E. Figurski. Na ulicy Biskupiej przedmiotem zamówienia jest odbudowa zniszczeń popowodziowych w infrastrukturze komunikacyjnej miasta wraz z odbudową murów oporowych rzeki i budową nowego oświetlenia drogowego.

Zamawiający oczekuje, że zadania zostaną wykonane do listopada i grudnia br. Odbudowa będzie dofinansowana pieniędzmi z promesy w wysokości 8,5 mln zł, którą Bogatynia otrzymała w marcu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.