Tu mieściła się niegdyś poczta, fot. bogatynia.info.plBank od grudnia ubiegłego roku próbował sprzedać swoją siedzibę. Bezskutecznie

Jak już pisaliśmy w artykule "Stara poczta" na sprzedaż sprzedawany budynek ma 134 lata. Łużycki Bank Spółdzielczy wystawił na sprzedaż nieruchomość pod koniec ubiegłego roku. Termin przetargu nieograniczonego przedłużano, ale i tak nie udało się znaleźć nabywcy na nieruchomość. Teraz wystawiono budynek ponownie na przetarg. Oferty można składać do końca sierpnia br. Cena nie zmieniła się i wynosi 808 tys. zł. 

Przypomnijmy historię tej charakterystycznej, zbudowanej z bogatyńskiej żółtej cegły budowli. Budynek został zbudowany w 1878 roku przez firmę C.A. Preibischa z przeznaczeniem na siedzibę poczty. Placówka podlegała Królewskiej Poczcie Głównej w Dreźnie. Siedziba służyła mieszkańcom do 1927 roku, kiedy wybudowano nowy budynek pocztowy (nota bene przy dzisiejszej ulicy Pocztowej), który służy tym celom do dziś. "Starą pocztę", która okazała się za mała, kupił wówczas Kościół Ewangelicki.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.