Były prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Bogatyni został wybrany prezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Enonomicznej.

Wojciech Smoliński – Prezes Zarządu WSSE. Urodzony w Jeleniej Górze, całe życie zawodowe związany z Dolnym Śląskiem. Ukończył Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Wrocławskim oraz wiele studiów podyplomowych m.in. Studia Wyceny Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej, Studia Wiedzy o Unii Europejskiej na Akademii Rolniczej we Wrocławiu czy Studia Prawa Inwestycyjnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

W swoim bogatym dorobku zawodowym może pochwalić się pracą w Centrum Samorządu Lokalnego – Fundacja Rozwoju Demokracji w latach 1999-2001 czy pracą w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Dolnośląski Oddział Regionalny we Wrocławiu w latach 2002-2006. W latach 2013 – 2016 był Prezesem Zarządu INVEST-PARK DEVELOPMENT sp. z o.o., której większościowym wspólnikiem jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” sp. z o.o. Od 2014 do 2016 roku pełnił funkcję członka zarządu w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej i Średniej Przedsiębiorczości S.A., gdzie poznał wszystkie aspekty działania spółki zarządzającej obszarem strefy ekonomicznej. Następnie spełniał się w Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg S.A. w Legnicy jako Kierownik Zespołu ds. Regionalnego Programu Operacyjnego. Od 2019 roku był Prezesem Zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania sp., z o.o. z siedzibą w Bogatyni, a od sierpnia 2022 roku – Prezesem Zarządu Spółki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Kamiennej Górze. Posiada niekwestionowane kompetencje menadżerskie oraz szeroką wiedzę z zakresu gospodarki, zarządzania nieruchomościami, prawa zamówień publicznych i procesu inwestycyjnego - możemy przeczytać w komunikacie WSSE. 

Wojciech Smoliński został prezesem GPO w czerwcu 2019 roku. Zastąpił Jolantę Nietrzeba-Marcinonis. Wówczas burmistrzem był Wojciech Błasiak. Po dwóch latach został odwołany za czasów Wojciecha Dobrołowicza (jeszcze jako pełniącego obowiązki burmistrza) i zastąpiony Karolem Podłużnym (we wrześniu 2021 roku).

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.