Dziś w internecie wrze na temat stosunku do zwierząt. W Bogatyni znaleziono martwe zwierzęta w woreczkach strunowych przy śmietniku.

- Co za dupek wyrzucił pod śmietnik świnki morskie/myszki etc (ciężko zidentyfikować, bo ugotowane już w woreczkach strunowych) - pyta czytelniczka w mediach społecznościowych. Zwierzęta zostały "podrzucone" pod pojemnik na śmieci przy ulicy Zamoyskiego. To nie jedyne zdarzenie dotyczące naszych mniejszych braci. 

- Dzisiaj zabieraliśmy psy od zbieraczki. Odebraliśmy 4 suczki i kocurka - poinformowała Maja "Fundacja - przystań dla zwierząt". 

- (...) odebraliśmy 4 suczki i kocurka od zbieraczki. Zwierzaki zapchlone, nigdy nie były u weterynarza. Dokarmiane przez okolicznych mieszkańców, którzy wielokrotnie w przeszłości informowali odpowiednie służby na temat warunków w jakich te zwierzęta są przetrzymywane. Właściciele nie stronią od alkoholu i innych używek, są to ich kolejne zwierzęta, zwierzaki nie wyprowadzane na spacery tylko wypuszczane samopas przy ruchliwej drodze, w mieszkaniu odchody zwierząt. Trzy suczki trochę wycofane. Musimy je wysterylizować, zaszczepić, odrobaczyć i odpchlić, wiadomo że są to duże koszty. Prosimy o wsparcie - opisuje Fundacja.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.