W piątek 10 kwietnia br odbyła się w Warszawie manifestacja pod hasłem "Precz z Zielonym Ładem" zorganizowana przez NSZZ Solidarność oraz Solidarność Rolników Indywidualnych.

Według organizatorów uczestniczyło w niej ok 100 tyś osób. Uczestnicy zebrali się na pl. Zamkowym i przeszli pod siedzibę Komisji Europejskiej w Warszawie a następnie pod sejm. Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda zapowiedział zbiórkę podpisów pod referendum w sprawie Zielonego Ładu. Z regionu jeleniogórskiego do Warszawy pojechało ok 500 osób. Najwięcej z Bogatyni, Zgorzelca, Bolesławca, Jeleniej Góry oraz Kamiennej Góry.

- Wszystkie branże protestują dzisiaj przeciwko Zielonemu Ładowi, który zagraża pracownikom a także zwykłym zjadaczom chleba powiedział Franciszek Kopeć przewodniczący Zarządu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność.

W manifestacji uczestniczyli także politycy Prawa i Sprawiedliwości na czele z prezesem J. Kaczyńskim i byłymi premierami B. Szydło oraz M. Morawieckim.

- Nie chcemy aby jacyś urzędasy z Brukseli mówili nam czym mamy jeździć, co mamy jeść oraz czym mamy ogrzewać nasze domy powiedział obecny na proteście Krzysztof Mróz b. senator PiS a obecnie radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z Jeleniej Góry.

Źródło: kom. pras.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.