Naoczny świadek zaalarmował nie policję federalną o mężczyźnie, który 8 maja 2024 r. po południu szedł po szynach w kierunku Żytawy na linii kolejowej między Hradkiem a Zittau.

Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum 

Patrol zatrzymał 39-letniego Czecha o godzinie 16:20 i wszczął przeciwko niemu postępowanie administracyjne w sprawie wykroczenia. Teraz musi zapłacić karę w wysokości 35,00 euro. Ruch kolejowy nie został zakłócony.

Trzej nieznani złodzieje zostali wczoraj wieczorem o godzinie 1:20 zatrzymani przez policję federalną na transgranicznej linii kolejowej Zittau – Görlitz, gdy demontowali kilka skręconych ze sobą blach stalowych w celu ich transportu.

Podejrzani o kradzież zdemontowali już i ułożyli trzy panele po polskiej stronie mostu kolejowego na Nysie, kiedy zaskoczyli ich funkcjonariusze. Gdy policjanci zbliżyli się do miejsca zdarzenia, złodzieje wjechali już do Polski pomarańczową furgonetką.

Policja federalna poinformowała policję polską, która wówczas również przybyła na miejsce kradzieży i przejęła śledztwo. O zdarzeniu poinformowano Deutsche Bahn AG. Ruch kolejowy nie został zakłócony.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.