Wczoraj (7.05) w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej IX kadencji. 

Nowe prezydium Rady Miejskiej, fot. UMiG Bogatynia 

Sesję, do momentu wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej, poprowadził radny senior - Piotr Kawecki.

Pierwsze posiedzenie rozpoczęło się od wręczenia zaświadczeń o wyborze nowo wybranym radnym oraz burmistrzowi, którego dokonał Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej - Eugeniusz Rataj. 

Po tym radni złożyli ślubowanie. 

Skład Rady Miejskiej IX kadencji:

- Mariusz Arendarczyk, 

- Marek Dankowski, 

- Justyna Gierczak, 

- Piotr Kawecki, 

- Grzegorz Kina, 

- Przemysław Kiślak, 

- Grzegorz Krawczyk, 

- Michał Kubica, 

- Kamil Kwasek, 

- Edyta Małkiewicz, 

- Krzysztof Musielak, 

- Hanna Mutlu, 

- Artur Oliasz, 

- Barbara Otrociuk, 

- Agnieszka Salata-Niemiec, 

- Artur Sienkiewicz, 

- Dariusz Szatkowski, 

- Paweł Szczotka, 

- Wiesław Trypuć, 

- Jerzy Wiśniewski, 

- Dominik Zawada.

Następnie ślubowanie złożył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. W wystąpieniu rozpoczynającym kolejną kadencję, burmistrz podziękował mieszkańcom za udział w głosowaniu, spełnienie obywatelskiego obowiązku i wybór burmistrza oraz 21 radnych. Pogratulował też radnym uzyskanego zaufania społecznego i wyraził nadzieję, że najbliższe 5 lat to będzie dobry czas dla miasta i gminy Bogatynia: „Mam nadzieję, że będzie zrozumienie, wzajemna życzliwość i przede wszystkim - to nadrzędne, po co zostaliśmy wybrani: by ciężko uczciwie z oddaniem pracować na rzecz miasta i gminy Bogatynia, na rzecz lokalnej społeczności.” Na zakończenie wystąpienia burmistrz podziękował obecnym na sali gościom za dotychczasową współpracę i wspieranie realizowanych projektów: poseł na Sejm RP Marzenie Machałek, partnerom z Zittau i Hrádka nad Nysą, przedstawicielom służb mundurowych, organizacji związkowych, kół, stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Bogatyni, prezesom i dyrektorom jednostek podległych Gminie, dyrektorom placówek oświatowych oraz duchowieństwu.

Kolejnym punktem sesji był wybór Przewodniczącego i dwóch Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Decyzją radnych Przewodniczącą Rady Miejskiej w Bogatyni została Edyta Małkiewicz. Na Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej wybrane zostały: Barbara Otrociuk oraz Justyna Gierczak.

Galeria zdjęć:

Źródło, foto: UMIG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.