W weekend niemiecka policja federalna zatrzymała 14 migrantów, którzy nielegalnie przedostali się przez polską granicę w Krzewinie (Ostritz) i Bogatyni (Hirschfelde).

Kolejowy most graniczny nad Nysą w Bogatyni, fot. bogatynia.info.pl

3 maja 2024 r. o godzinie 23:20 funkcjonariusze sprawdzili czterech Afgańczyków na przystanku kolejowym w pobliżu granicy w Hirschfelde. Mężczyźni w wieku od 22 do 37 lat przedstawili ważne paszporty, ale nie posiadali wiz ani dokumentów pobytowych. Niedawno przekroczyli granicę przez most most kolejowy na Nysie Łużyckiej Neißebahn.

5 maja 2024 r. w Ostritz dwie kobiety i czterech mężczyzn z Sudanu około godziny 6:00 przekroczyły Nysę przez kładkę dla pieszych na Bahnhofstrasse z Polski i zostały zatrzymane przez policję federalną o godzinie 6:05. Migranci w wieku od 19 do 40 lat nie byli w stanie przedstawić żadnych dokumentów tożsamości.

W nocy 6 maja 2023 r. funkcjonariusze ponownie odebrali w Hirschfelde o godzinie 12:20 czterech mężczyzn w wieku od 22 do 31 lat z Afganistanu. Do kraju wjechali także przez most kolejowy z Polski. Dwóch z nich miało paszporty, ale żaden z nich nie miał dokumentów legitymizujących pobyt.

14 migrantów zostało dowiezionych na komisariat policji i wszczęto dochodzenie w sprawie ich nielegalnego wjazdu i pobytu. Policja federalna zakłada, że przemytnicy sprowadzili do granicy Afgańczyków i Sudańczyków i prowadzi również dochodzenie w sprawie przemytu cudzoziemców. Pięciu z ośmiu Afgańczyków nie zwróciło się o ochronę i zostało odesłanych do Polski. Pozostali migranci zostali skierowani do ośrodka wstępnego przyjmowania.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.