Wczoraj do Bogatyni przyjechała Poseł do Parlamentu Europejskiego Anna Zalewska.

Konferencja przed kopalnianą bramą, fot. facebook.com/AnnaZalewskaPiS

- Jestem dziś w Turowie, szczególnym i symbolicznym dla mnie miejscu. Ostatnie 5 lat pracy jako Posła do Parlamentu Europejskiego to czas intensywnej współpracy z Solidarnością i lokalnym samorządem o miejsca pracy w regionie (60 000!) i bezpieczeństwo energetyczne Polski! Przed nami kolejne wyzwania, a przede wszystkim zatrzymanie Zielonego Ładu - skomentowała posłanka w mediach społecznościowych po konferencji przed kopalnianą bramą.

Odyła się również wizyta w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni oraz spotkanie z burmistrzem Wojciechem Dobrołowiczem.

- Po opublikowaniu pisemnego uzasadnienia wyroku z 13 marca br., uchylającego decyzję środowiskową Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dotyczącą kontynuacji wydobycia węgla w kopalni, rozmawialiśmy o sprawie kluczowej dla naszego regionu, jaką jest dalsza walka o Turów oraz o zagrożeniach jakie niesie za sobą Zielony Ład. Poruszyliśmy również temat petycji do Parlamentu Europejskiego dotyczącej poprawy jakości połączenia kolejowego Hradek-Zittau i utworzenia przystanku kolejowego w Porajowie - poinformował burmistrz Dobrołowicz.

Zwróciłem się także do pani poseł z prośbą o wsparcie w uzyskaniu odpowiedzi Komisji Europejskiej na korespondencję Gminy Bogatynia z dn. 5 maja 2022 roku, z późniejszymi monitami (ostatni z dn. 15 stycznia 2024 r.), w sprawie wytycznych dot. budowy trójstronnego mostu na styku granic Polski, Czech i Niemiec. Sprawa ta jest od roku 2022 procedowana przez tamtejszą Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej - dodał burmistrz.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.