Łącznie kwota 67.548.275,62 koron z VAT (wraz z działalnością projektową) przekazana została z Funduszu Turów na budowę sieci wodociągowej w miejscowości Horní Vítkov. Radni regionów zdecydowali w tej sprawie na wtorkowej sesji. Budowa powinna rozpocząć się w tym roku i zakończyć najpóźniej w 2025 roku.

Fot. Liberecki Kraj 

"W zeszłym roku Chrastava złożyła wniosek o dofinansowanie do Państwowego Funduszu Ochrony Środowiska na projekt w ramach 44. wyzwania Programu Operacyjnego Środowiska. Decyzji Ministerstwa nie otrzymała jeszcze. Nie chcemy jednak opóźniać budowy, dlatego wesprzemy projekt z Funduszu Turów indywidualną dotacją” – powiedział Václav Židek, liberecki radny ds. środowiska i rolnictwa.

Budowa wodociągów w Horním Vítkovie, a także w Václavicach (za 172 mln koron, wnioskodawca Hrádek nad Nisou) to dwie z czterech inwestycji, które pomogą zrekompensować część skutków działalności górniczej polskiej kopalni Turów w obszarze Hrádka i Chrastavy w Kraju Libereckim. W czerwcu ubiegłego roku rozpoczęła się już przebudowa stacji uzdatniania wody w Machnínie, przygotowywany jest kolejny projekt dotyczący zaopatrzenia w wodę w Hrádku nad Nisou, którego inwestorem jest "Północnoczeskie Przedsiębiorstwo Wodne".

Saldo na rachunku przejrzystym o nazwie LIBERECKÝ KRAJ-FOND TURÓW-ČR-PL wynosi ogółem 917.027.603,73 koron na dzień 22.03.2024 r. o godz. 9:00.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.