Zdjęcie jest zrobione 31 sierpnia br. dokładnie tego dnia miała się zakończyć budowa ronda w Bogatyni. Inwestycja za prawie 3 mln zł wciąż nie jest oddana doprowadzając do irytacji mieszkańców Jasnej Góry.
zdjęcie ronda z 31 sierpnia br., fot. czytelnik
 
W ubiegłym tygodniu podczas posiedzenia posiedzenia Komisji ds. Obywatelskich i Rozwoju Rady Miejskiej w Bogatyni radny Artur Oliasz podniósł temat wykonawcy i wykonawstwa ronda – pozyskano informacje, że nie ma wykonawcy i prace zostały wstrzymane z powodu problemów z płatnością. W umowie są zapisy dotyczące kar za przekroczenie terminu zakończenia inwestycji, termin wykonania zadania minął 31 sierpnia 2023 r. - Nie może być ponownie takiej sytuacji, że nie robi się badań geologicznych gruntu (projekt i pozwolenie na budowę powinien to określać) – wpis w książkę budowy i wykonanie tych prac kosztowało gminę ponad 800 tys. zł - możemy przeczytać w protokole z posiedzenia komisji. Przypomnijmy, że w lipcu tego roku radni przegłosowali zwiększenie kosztów inwestycji o 830 tys. zł - pisaliśmy o tym w artykule Rondo droższe o 830 tys. zł.

Na wspomnianej komisji pojawił się wniosek o więcej informacji na ten temat. Komisja wnosi o wgląd do kompletu dokumentacji oraz o to, aby zbadać terminy dokonywania wpisów w książce budowy, kto go dokonał, na jakiej podstawie, kto zlecił wykonanie badań geologicznych, kto te badania przeprowadził, wyniki tych badań, fakturę za wykonanie tej usługi i na jakiej podstawie Rada Miejska przekazała dodatkowe środki finansowe. Dotyczy inwestycji budowy ronda oraz modernizacji ul. Kossaka.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.