27.06 na sesji Rady miejskiej radni zwiększyli środki na budowę ronda przy zbiegu ulic Białogórskiej i Opolowskiej.

- Dodatkowo kwota to 830 tys. zł na prace zamienne oraz dodatkowe. Biorąc pod uwagę, że jest to wzrost na poziomie około 40% w stosunku do planowanej wartości tj. ok. 2 mln zł (według informacji przekazanej przez Panią Naczelnik na sesji) to nie mogłem zagłosować inaczej jak „przeciw” manifestując w ten sposób brak zgody na takie podejście do realizacji inwestycji. Przy takim podejściu jest duża szansa realizacji planu inwestycyjnego niestety nie realizując wszystkich zadań lecz zwiększając ich wartość w trakcie realizacji. Zwiększono już wartość dla budowy targowiska, monitoringu, ronda, a mamy dopiero połowę roku - skomentował po sesji radny Dominik Zawada w mediach społecznościowych. 

Rondo wchodzi w "pakiet" budowy kilku inwestycji drogowych. Drogi w gminie zbuduje konsorcjum firm (Usługi Remontowo-Budowlane i Transport Józef Michalik z Kościelnik Dolnych i BED-BUD Majer Daniel z Siekierczyna) za ok. 6 mln zł. Projekt jest wsparty rządowym Polskim Ładem.

W sumie zrealizowane ma być 5 zadań drogowych za "jednym razem". Prace miały ruszyć od listopada 2022 r.  Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla projektu pn. „Poprawa stanu infrastruktury drogowej w Gminie Bogatynia”. Zamówienie obejmuje roboty budowlane w ramach 5 zadań inwestycyjnych. Zadanie 1 to budowa ronda wraz z łącznikiem drogowym do drogi powiatowej nr 2361D w ramach zadania pn.: „Przebudowa skrzyżowań drogowych w obrębie ul. Opolowskiej, Białogórskiej oraz drogi powiatowej 2361D w Bogatyni”. W zakres zadania wchodzi budowa ronda wraz z łącznikiem drogowym do drogi powiatowej nr 2361D w ramach zadania pn.: „Przebudowa skrzyżowań drogowych w obrębie ul. Opolowskiej, Białogórskiej oraz drogi powiatowej 2361D w Bogatyni”.
Zadanie 2 - Przebudowa ulicy Górskiej w Jasnej Górze. Długość odcinka drogi do przebudowy wynosi 637,05 m, szerokość jezdni 3,00 m, w tym lokalne poszerzenia do 5,00 m (mijanki). Zadanie 3 - przebudowa fragmentu drogi gminnej w Lutogniewicach. Zadanie 4 - przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Krzewina. Zadanie 5 - przebudowa drogi dojazdowej wraz z odwodnieniem w m. Krzewina. 

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.