Na oczątku sierpnia burmistrz Wojciech Dobrołowicz poinformował o możliwości budowy elektrowni fotowoltaicznej na działce w rejonie ulicy Białogórskiej. Inwestycja już się rozpoczęła.

Farma już powstaje, fot. bogatynia.info.pl

- (...) w ramach prowadzonego postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn. „Elektrownia fotowoltaiczna - Bogatynia 2”, realizowanego na działce ewid. nr 2 AM 16 obr. Bogatynia III informuję strony postępowania, o wydanej na wniosek Agrokol Sp. z o.o. z siedzibą w Działoszynie decyzji o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia, możliwości zapoznania się z wydaną decyzją w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia (...) - poinformował burmistrz Dobrołowicz w obwieszczeniu.  

Zgodnie z informacja zawartymi na stronie internetowej firmy inwestor planuje w Bogatyni zbudowanie farmy fotowoltaicznej o mocy do 3,5 MW wraz z magazynami energii. Inne planowane realizacje to m.in. Działoszyn, gdzie ma być zainstalowany  1 MW energii słonecznej.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.