Wczoraj (14.03) w Złotoryi została podpisana umowa pomiędzy PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na realizację przedsięwzięcia pn. „Rewitalizacja linii kolejowej Bogatynia – Zgorzelec w celu włączenia Bogatyni do sieci regionalnego, wojewódzkiego transportu kolejowego”.

Rewitalizacja linii kolejowej na trasie Bogatynia – Zgorzelec znalazła się wśród 3 projektów z terenu województwa dolnośląskiego, które zostaną zrealizowane w ramach rządowego programu Kolej Plus. Wsparcie rządowe to aż 85% kosztów inwestycji. Pozostała część sfinansowana będzie z budżetu województwa dolnośląskiego oraz Gminy Bogatynia. Podpisana wczoraj umowa umożliwi ogłoszenie przetargów na przygotowanie dokumentacji określającej szczegółowy zakres prac dla rewitalizacji linii kolejowej.

PKP PLK przystosują trasę kolejową między Bogatynią a Zgorzelcem do przejazdów pociągów z prędkością do 120 km/h. Czas dojazdu z Bogatyni do Zgorzelca przewidywany jest na ok. 47 min., a do Wrocławia na ok. 2 godz. 37 min. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 322 mln zł.

źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.