Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, który został zatrzymany przez policjantów z bogatyńskiego komisariatu w jednym z domów na terenie Bogatyni. Mężczyzna wtargnął do mieszkania i nie chciał go opuścić. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że intruz jest poszukiwany celem odbycia 104 dni więzienia i ma przy sobie papierosy i i napoje, które ukradł z jednego z marketów do którego się włamał. Teraz za popełnione przestępstwa naruszenia miru domowego oraz kradzież z włamaniem odpowie przed sądem.

Na zdjęciu worek z papierosami, fot. KPP w Zgorzelcu 

Policjanci z Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek miasta o naruszeniu miru domowego. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że po godzinie czwartej w nocy kobieta usłyszała pukanie w okna i drzwi balkonowe. Na podwórku zauważyła nieznanego sobie mężczyznę, który po chwili odszedł. Po godzinie mężczyzna ponownie zaczął stukać w okna, wtedy zdecydowała się zadzwonić po policję. Gdy uchyliła drzwi, bojąc się że mężczyzna wybije szybę, intruz wtargnął do środka, chwycił za doniczkę i rzucił w kierunku drzwi, a następnie jak gdyby nigdy nic położył się na kanapie. Kobieta kilkukrotnie wzywała mężczyznę do opuszczenia domu, ten jednak nie reagował i usnął.

Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w dostępnych bazach danych. Okazało się, że 31-letniego mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 104 dni więzienia. Dodatkowo miał przy sobie worki z papierosami oraz napojami. Jak się okazało towar pochodził z jednego z marketów do którego mężczyzna się włamał.

Zatrzymany trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty za naruszenie miru domowego oraz kradzież z włamaniem do marketu. W związku z tym, że 31-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbył kary więzienia, teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.