Jak zapowiadaliśmy niemal rok temu (w artykule Kolejny krok w stronę ścieżki rowerowej do Zatonia) trasa rowerowa małymi krokami zmierza do realizacji.
Kierunkowskaz europejskiej trasy rowerowej przechodzącej m.in. przez Porajów, fot. bogatynia.info.pl
 
Firma z Katowic opracowała program funkcjonalno- użytkowy budowy drogi rowerowej na trasie Bogatynia-Zatonie wzdłuż ciągu drogi gminnej od skrzyżowania ul. Zgorzeleckiej z Aleją Solidarności do ul. Młodych Energetyków w Zatoniu. Kompletna dokumentacja za około 42 tys. zł wraz z indywidualnym preliminarzem kosztów wyliczyła koszt budowy takiej ścieżki na prawie 5,3 mln zł. Urząd Miasta i Gminy przygotował wniosek na wybór wykonawcy w trybie zaprojektuj wybuduj, ale postępowanie nie zostało jeszcze ogłoszone.
Projekt koncepcyjny już powstał już dwa lata temu. Teraz opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego.

Zakres planowanej inwestycji przewiduje wykonanie drogi rowerowej o szer. 2,0 m o nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie oznakowania oznakowanie poziomego i pionowego, wycinkę drzew kolidujących z budową drogi rowerowej i wykonanie Miejsca Obsługi Rowerzystów (wyposażonego w tablicę informacyjną, dwie ławki, śmietniki oraz stojak na rowery). Gmina już posiada „Projekt koncepcyjny budowy drogi rowerowej na odcinku Bogatynia-Zatonie o długości ok. 3,6 km” opracowany przez P.P.H. AWIS sp. z o.o. w styczniu 2021r.,

Przedmiotowa droga rowerowa będzie odcinkiem biegnącym przez teren niezabudowany, łączącym istniejącą ścieżkę pieszo-rowerową biegnącą w Bogatyni wzdłuż Alei Solidarności i ulicy Pocztowej z trasą rowerową, która będzie wytyczona przez lokalne ulice i drogi w Zatoniu i Trzcińcu i docelowo do magistrali rowerowej ER3b (Szlak Nysy Łużyckiej) stanowiącej jedną z głównych planowanych tras rowerowych województwa dolnośląskiego.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Urząd planuje ścieżkę rowerową do Zatonia.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.