Kolejny raz ukradziono ogrodzenie nieczynnego, ochranianego basenu.

Zdjęcie przykładowe,  fot. archiwum 

- (...) ubiegłą środę w tracie spaceru z psem zwróciłem uwagę na brak kilkunastu przęseł ogradzających plac budowy basenu. W związku z tym w czwartek przy okazji wizyty w urzędzie poinformowałem o tym fakcie przedstawiciela Wydziału Inwestycji, który zwrócił się z prośbą do firmy świadczącej ochronę na rzecz gminy o wyjaśnienie tego incydentu - poinformował radny Dominik Zawada w mediach społecznościowych.

- Jak się okazało dzięki tej informacji zostali uświadomieni o zdarzeniu jakie miało miejsce na obiekcie, który powierzyliśmy ich opiece. Tak naprawdę nie wiem kiedy ogrodzenie zniknęło i jak długo żyli by w nieświadomości gdyby nie zostali o tym poinformowani. Oj słabe to… - podsumowuje radny.

Do podobnego zdarzenia doszło w 2019 roku - pisaliśmy o tym w artykule Płacimy za ochronę czegoś, co jest rozkradane? Takie pytanie wówczas podczas sesji Rady Miejskiej zadał wiceprzewodniczący Rady Artur Oliasz, który prowadził obrady. Według radnego ogrodzenie kąpieliska było rozkradane.

Artur Oliasz zapytał wówczas burmistrza jak to jest, że my płacimy za ochronę, a obiekt jest rozkradany. Radny wspomniał ogrodzenie, które "ginie" i zalane pompy. Odpowiedzi udzielił zastępca burmistrza ds. inwestycji Wojciech Sawicki. Wiceburmistrz potwierdził, że na terenie kąpieliska został ujawniony demontaż 8 - 10 przęseł ogrodzenia, ale te przęsła mają zostać uzupełnione przez firmę świadczącą usługi ochroniarskie. Przypomnijmy,.że chroną fizyczną inwestycji otwartego kąpieliska w Bogatyni od lat zajmuje się firma z Legnicy. 

Zgodnie z umową Firma zajmuje się ochroną fizyczną obiektu, mienia, urządzeń i wyposażenia znajdującego się na terenie „Otwartego Kąpieliska w Bogatyni” przy ul. Kąpielowej oraz całodobowym  nadzorem nad inwestycją. Gmina szczegółowo opisała czynności ochroniarskie. Firma musi m.in sprawdzać m.in.stan zamknięć, zabezpieczeń i założonych plomb. Ochroniarze są zobowiązani ujawniać przypadki włamań, kradzieży, niszczenia i dewastacji rzeczy oraz zabezpieczyć miejsca zdarzeń w celu niedopuszczenia do powiększenia strat.  Ponadto konieczny jest dwukrotny prewencyjny przyjazd Patrolu Interwencyjnego - w godzinach nocnych tj. od 20:00 do 06:00, 7 dni w tygodniu. Czas dojazdu Patrolu Interwencyjnego do chronionego obiektu musi być w czasie nie dłuższym niż 10 minut licząc od zgłoszenia telefonicznego. Więcej o ochronie pisaliśmy w artykule Kto będzie ochraniał nieczynny basen w Bogatyni?

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.