Takie pytanie na ostatniej sesji Rady Miejskiej zadał wiceprzewodniczący Rady Artur Oliasz, który prowadził obrady. Według radnego ogrodzenie kąpieliska jest rozkradane.

 

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej (o planie pisaliśmy w artykule Kto zostanie nowym dyrektorem szpitala?) obradowanie były zmiany w bogatyńskim budżecie. Wśród jednego z punktów znalazła się pozycja zwiększenie pieniędzy na ochronę kąpieliska o oko. 50 tys. zł. Przy tej okazji wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Artur Oliasz zapytał burmistrza jak to jest, że my płacimy za ochronę, a obiekt jest rozkradany. Radny wspomniał ogrodzenie, które "ginie" i zalane pompy. Odpowiedzi udzielił zastępca burmistrza ds. inwestycji Wojciech Sawicki. Wiceburmistrz potwierdził, że na terenie kąpieliska został ujawniony demontaż 8 - 10 przęseł ogrodzenia, ale te przęsła mają zostać uzupełnione przez firmę świadczącą usługi ochroniarskie. Przypomnijmy, że w lutym tego roku Gmina ogłosiła przetarg na ochronę fizyczną inwestycji otwartego kąpieliska w Bogatyni. Przetarg wygrała firma Jarexs z Legnicy. Roczna ochrona będzie kosztowała przeszło 163 tys. zł (szczegółowo opisywaliśmy to w artykule Kto będzie pilnował basenu i za ile?). Gmina z tytułu naprawy ogrodzenia nie poniesie żadnych wydatków. Wspomniane zalane pompy nie mają nic wspólnego z ochroną obiektu - dodał wiceburmistrz. Powodem jest przeciekająca komora posadowienia pomp. 

Zgodnie z umową Firma zajmuje się ochroną fizyczną obiektu, mienia, urządzeń i wyposażenia znajdującego się na terenie „Otwartego Kąpieliska w Bogatyni” przy ul. Kąpielowej oraz całodobowym  nadzorem nad inwestycją. Gmina szczegółowo opisała czynności ochroniarskie. Firma musi m.in sprawdzać m.in.stan zamknięć, zabezpieczeń i założonych plomb. Ochroniarze są zobowiązani ujawniać przypadki włamań, kradzieży, niszczenia i dewastacji rzeczy oraz zabezpieczyć miejsca zdarzeń w celu niedopuszczenia do powiększenia strat.  Ponadto konieczny jest dwukrotny prewencyjny przyjazd Patrolu Interwencyjnego - w godzinach nocnych tj. od 20:00 do 06:00, 7 dni w tygodniu. Czas dojazdu Patrolu Interwencyjnego do chronionego obiektu musi być w czasie nie dłuższym niż 10 minut licząc od zgłoszenia telefonicznego. 

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.