W piątek na terenie powiatu zgorzeleckiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Niestety w jednym z nich zginął 42-latek. W drugim został potrącony pieszy. Funkcjonariusze będą teraz szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tych zdarzeń. Zgorzeleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierujących jak i pieszych, o zachowanie ostrożności i czujności oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

 

Na zdjęciu miejsce zdarzenia drogowego, fot. KPP w Zgorzelcu 

W miniony piątek przed godzina 6:00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Jędrzychowice doszło do nieszczęśliwego w skutkach wypadku. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ze zgorzeleckiej komendy, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla pojazdu osobowego marki Volkswagen, którym podróżowało 4 mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. W wyniku tego zdarzenia 42-letni pasażer osobówki poniósł śmierć na miejscu. Pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitala celem udzielenia im pomocy medycznej. Podczas podjętych czynności u dwóch pasażerów ujawniono narkotyki. Przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to kokaina i marihuana w ilości z której można przygotować ponad 480 działek handlowych.

Prokuratura będzie w tej sprawie prowadzić śledztwo dążąc do ustalenia wszystkich okoliczności tego wypadku oraz wpływ kierujących na zaistnienie i rozmiar zdarzenia.

Tego samego dnia przed godzina 13:00 na trenie parkingu jednego z marketów w Bogatyni doszło do potrącenia pieszych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 27-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego podczas manewru cofania nie zachował należytej ostrożności i potracił stojących za pojazdem pieszych. 53-latkowi nic się nie stalo, natomiast 66-latek został przewieziony do szpital.

Policjanci apelują zarówno do kierujących jak i pieszych o zachowanie ostrożności i czujności oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.