Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z zadań Policji. Do jednostek w całym kraju niemal codziennie wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Następnie funkcjonariusze prowadzą działania mające na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania.

 

Na zdjęciu policjant przy radiowozie, fot. KPP w Zgorzelcu 

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu zgorzeleckiego zatrzymane zostały 3 osoby poszukiwane.
Pierwsza z zatrzymanych osób to 49-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego. Kobieta poszukiwana była na podstawie 3 zarządzeń o ustaleniu miejsca pobytu i doprowadzeniu do Zakładu Karnego celem odbycia zastępczej kary aresztu łącznie w wymiarze 98 dni. Poszukiwana została zatrzymana przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji zgorzeleckiej komendy.

Kolejny z zatrzymanych to 33-latek, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Pieńsku. Był poszukiwany celem odbycia 1 roku i 1 miesiąca pozbawienia wolności.

Tego samego dnia dzielnicowi z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 41-latka, który ma zasądzony wyrok 1 roku więzienia.

Wszystkie osoby poszukiwane trafiły już do aresztu.

W przypadku posiadania informacji na temat miejsca przebywania osób poszukiwanych przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym pod nr tel. 47 87 322 44 lub z dyżurnym jednostki pod nr 47 87 322 00. Osobom przekazującym informacje na temat osób poszukiwanych gwarantujemy pełną anonimowość.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.