W 70 minucie po ładnej akcji całego zespołu i podaniu prostopadłej piłki do wbiegającego w pole karne Savczuka, ten ostatni nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gospodarzy Matuszczaka wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Pięć minut później piłkę z 25 metrów uderzył Morzecki, który pokonał Gawlika i było 1-1. W 90 minucie szczęście uśmiechnęło się do Granicy, gdzie po strzale Achcinskiego w poprzeczkę piłkę do bramki dobił z bliskiej odległości Szydło. Chwilę później szczęśliwy strzelec Granicy musiał opuścić boisko, gdyż został ukarany przez sędziego drugim żółtym kartonikiem. Jest to piąta wygrana Granicy w tym sezonie, która po ósmej kolejce w tabeli IV ligi dolnośląskiej z 16 punktami zajmuje bardzo dobre czwarte miejsce.

WŁÓKNIARZ MIRSK - GRANICA BOGATYNIA 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Sawczuk (70), 1:1 B. Morzecki (75), 1:2 Szydło (90).
Czerwona kartka: Szydło (Granica, 92 - za dwie żółte).
Żółte kartki: P. Grygiel, Ł. Niemienionek, Kozołubski oraz Szydło, Mikulski, Słomiak.
MKS GRANICA Bogatynia: Gawlik - Fularz, Duduć, Mikulski, Sochacki, Janiak, Sawczuk, Szydło, Krzesiński, Więckiewicz (46 Achciński), Mokijewski (46 Słomiak). Ponadto w składzie wystąpił Kostrzewa. Trenerzy – Ireneusz Słomiak, Paweł Rychter.

W sobotę tj. 27 września. br. tradycyjnie swoje mecze rozegrały drużyny młodzieżowe, które nie dały żadnych szans swoim rówieśnikom. Drużyna juniorów trenera Ryszarda Szydło pokonała na stadionie przy ulicy Sportowej swoich rówieśników z Jeżowa Sudeckiego 4 – 1.

Trampkarze trenera Jacka Panfila oraz Młodzicy Adriana Cieślika tym razem swoje mecze rozegrali na wyjeździe w Nowogrodźcu pokonując bardzo wysoko swoich rówieśników.

Trampkarze: Chrobry Nowogrodziec - MKS GRANICA Bogatynia 6 – 0.

Młodzicy: Chrobry Nowogrodziec - MKS GRANICA Bogatynia 8 – 0.

Mijający weekend dla drużyn Granicy był bardzo udany, gdyż wszystkie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony wygrywając swoje mecze. W trzech meczach zawodnicy Granicy strzelili 18 bramek, stracili 1.