Mecz obydwie drużyny zaczęły ostrożnie. Było widać, że żadna z drużyn nie chce stracić bramki

Pierwszą groźną akcję w 10 minucie przeprowadziła Granica, po dośrodkowaniu Janiaka Mikulski z główki strzelił obok bramki. Od 15 minuty zawodnicy Nysy mięli w polu optyczną przewagę, lecz nic z tego nie wynikało, nasza obrona 20 metrów przed bramką Gawlika za sprawą Mikulskiego i Savczuka dobrze była zorganizowana i skutecznie likwidowała chaotyczne ataki zawodników Nysy. Najlepszą sytuacje do strzelenia bramki Granica miała w 38 minucie, gdzie po podaniu Pietkiewicza Mokijewski strzelił w światło bramki, lecz bramkarz nogami wybił piłkę na rzut rożny.

Drugą połowę tak jak pierwszą obydwie drużyny zaczęły ostrożnie. Gospodarze w 53 minucie mieli najlepszą i jedyna sytuację do strzelenia bramki, lecz na wysokości stanął Gawlik broniąc strzał zawodnika Nysy. Granica odpowiedziała kontratakiem i strzałem Szydły w 54 minucie. Do końca meczu obydwie drużyny ambitnie starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz po 90 minutach gry wynik brzmiał 0 - 0.

Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszym meczu nie porwaliśmy przybyłych kibiców stylem gry, ale osiągnęliśmy remis na wyjeździe i cenny punkt z czego można się cieszyć. Chciałem wraz z Prezesem Jackiem Panfilem podziękować prawie setce kibiców, którzy przyjechali do Zgorzelca dopingować nasz zespół. Dziękuję.

Nysa Zgorzelec – MKS Granica Bogatynia 0:0

Żółta kartka: 90 minuta Sochacki.

MKS GRANICA Bogatynia: Gawlik - Fularz, Mikulski, Sochacki, Janiak (Słomiak – 60 minuta), Sawczuk, Szydło, Krzesiński, Więckiewicz, Mokijewski, Pietkiewicz. Ponadto w składzie wystąpili Kostrzewa oraz Achciński. Trenerzy – Ireneusz Słomiak, Paweł Rychter.

-----------------------------------------------------------------

W sobotę tj. 11 października br. tradycyjnie swoje mecze rozegrały drużyny młodzieżowe, które nie dały żadnych szans swoim rówieśnikom. Drużyna juniorów trenera Ryszarda Szydło wysoko pokonała na stadionie przy ulicy Sportowej swoich rówieśników z Bazalta Sulików 6 – 1.Trampkarze trenera Jacka Panfila rozgromili na wyjeździe Włókniarz Mirsk 11 – 1 a Młodzicy Adriana Cieślika pokonali swoich rówieśników z Mirska 2 – 1.

Juniorzy: MKS GRANICA Bogatynia - Bazalt Sulików 6 - 1

Trampkarze: Włókniarz Mirsk - MKS GRANICA Bogatynia 1 – 11.

Młodzicy: Włókniarz Mirsk - MKS GRANICA Bogatynia 1 – 2.

-------------------------------------

Po 10 kolejkach MKS Granica Bogatynia zajmuje w tabeli IV ligi dolnośląskiej mocne 4 miejsce mając zdobytych 20 punktów (6 zwycięstw - 2 remisy - 2 porażki). Najbliższy mecz nasza drużyna rozegra w najbliższą sobotę tj. 18 października br. o godzinie 15 na stadionie przy ulicy Sportowej Granica podejmować będzie wicelidera IV ligi dolnośląskiej KS Polkowice. Już dzisiaj zapraszam kibiców na to trudne i ważne spotkanie piłkarskie. "Oj będzie się działo" jak to mówi Jurek Owsiak.