Klaudia Mały z trenerem Tomaszem Dróżdżem, fot. OSiR Bogatynia Bogatynia ma Halową Mistrzynię Dolnego Śląska w biegu na 60 m ppł i brązowego medalistę w pchnięciu kulą

Znakomicie spisali się trampkarze MKS Granica Bogatynia zajmując I miejsce podczas Halowych Mistrzostw Okręgu Jeleniogórskiego Trampkarzy. Turniej odbył się 5 lutego w Nowogrodźcu. Podopieczni trenera Jacka Panfila zanotowali w turnieju 4 zwycięstwa oraz jeden remis.

W sobotę 5 lutego w Wałbrzyskiej hali lekkoatletycznej odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików. Mimo skromnej reprezentacji, ze względu na grypę jakich dotknęła zawodników, zawodnicy MKS „Szerszeń” Bogatynia zdobyli na nich 2 medale. Najlepiej spisała się Klaudia Mały podopieczna trenera Tomasza Drożdża, która w biegu na 60mppł zdobyła złoty medal. Klaudia w biegu eliminacyjnym ustanowiła swój rekord życiowy10.03. W finałowym biegu nie miała sobie równych i wynikiem 10.10 zdobyła tytuł Halowej Mistrzyni Dolnego Śląska. W konkurencji pchnięcia kulą (5kg) Bartosz Kempski podopieczny trenera Tomasza Pistiolisa z ustanowionym nowym rekordem życiowym 11.99 stanął na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal. W tej samej konkurencji Radosław Popławski wynikiem 9.60 zajął miejsce 8, a Patryk Mokijewski miejsce 9 z wynikiem 9.54. W biegu na dystansie 1000m Przemysław Bednarski z wynikiem 3.15.90 zajął również 9 miejsce. Wszystkim zawodnikom MKS „Szerszeń” Bogatynia i ich trenerom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy równie udanych startów w sezonie letnim.