Gdyby bogatynianie wykorzystali wszystkie akcje byłoby 5:0, fot. R. NaruszewiczWczoraj nasza drużyna w debiucie IV ligi pewnie pokonała swojego przeciwnika. Rezerwy Miedzi przegrały z naszymi piłkarzami 2:0. Zobacz galerię zdjęć ze spotkania

Takiego zaangażowania i woli walki kibice dawno nie widzieli w Bogatyni. Na pewno dawno nie widzieli także meczu IV-ligowego. 11 lat piłkarze kazali nam czekać na emocje jakich mogliśmy doświadczyć wczoraj. Ale jeśli dalsza gra będzie taka jak pierwszy mecz rozgrywek, to warto było czekać. Mecz inaugurujący IV ligę nasi piłkarze wygrali pewnie i z polotem, choć złośliwi mówili, że samą obroną nie da się długo „ugrać”.

W sobotę w Bogatyni zjawiła się zaprawiona w bojach drużyna Miedź II Legnica, która wyszła naprzeciw naszego beniaminka. Bramki strzelili dla nas Marcin Chrzanowski z karnego pod koniec pierwszej połowy i Łukasz Pastuszko w ostatniej minucie spotkania. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem 2:0 (1:0).

Nysa Zgorzelec przegrała swój inauguracyjny mecz z drużyną GKS Kobierzyce 0:1, a Piast Zawidów pokonał Pumę Pietrzykowice 1:3.

Pierwsze wyjazdowe spotkanie IV ligi Granica Bogatynia rozegra już w najbliższą środę w Strzegomiu.